Tomáš Hajíček - zpěv, lov mamutů

Nástroje: basa, bicí, kytara 
Hudební působení dříve: liberecké kapely Der Fraumann, Oi oi Hubert Macháně, Solomon Bob, krátce host na bicí u Tří sester 
Školy: střední stavební
Práce: dříve člověk mnoha mnoha povolání od šoféra přes opraváře elektromotorů po stavbyvedoucího
Oblíbené kapely: Suicidal Tendencies, Stuck Mojo, Downset, Laibach
Jarmut Gabriel - kytara, zpěv
 
Nástroje: VHT Ultralead, Box VHT 4x12 PE50, preamp Randall RM-4, Moduly Salvation mods, VHT 2:90, 2x Box VHT 1x12 PE100, Fender stratocaster 96´, telecaster 95, Ibanez MMM1 a SZ 720
Hudební působení dříve: Mewa, Testify
Hudební působení dnes: Krucipüsk, Jouly
Práce: živnostník v oblasti datových sítí a komunikací
Škola: el. průmyslovka
Oblíbené kapely: Big and Rich, Suicidal Tendencies, Helmet, AC/DC, Rolling Stones, Voivod, Dave Matthews band, Keb´mo´, Jamie Cullum, atd.
Jiří Zika - zpěv, basa
Narozen: 3.listopadu 1986
Hudební působení: Coma Exit, Columbo Burger, Kapitán Roker, The Coolers, Satelit Kanibal
Vyučen: Truhlář
Oblíbené kapely: Mudwayne, Krabator, Ozzy, Metallice, Dirty Loops, atd...metal, funk, blues,...no prostě všechno co je dobrý
Vojta Douda - bicí jak řemen
 
Nástroje: bicí Mapex, činely Sabian a paličky Zildjian
Průprava: samouk, od 15ti let
Hudební působení dříve: Cosmetic punk, záskok v Divokým Billovi, kapela Ilony Csákové
Hudební působení dnes: Benedikta
Škola: střední hotelová
Oblíbené kapely: Buty, Police, Helmet, Beatles, Primus
Oblíbené desky: Helmet - Betty, Peter Gabriel - Up
Koníček: aktivní rybář 
Satanda Urban - zvuk-mix
 
Nástroje: fanfrnoch
Hudební působení dříve: Jazz-tau-race, Universal Android, Glory days, Sen noci svatojanské revival band.
Hudební působení dnes: Tady
Práce: Servisní tech.
Škola: el.automatizační technika
Oblíbené kapely: Gorillaz, J.A.R., Korn, Puya, Soulfly, Red Hot Chilli Peppers, The Herbaliser, Buty, Beck, Buena vista s.c., Tiamat
Koníček: Spánek(dlouhý)

Historie

1990/91

V Liberci vzniká skupina Krucipüsk vstupem leadra punkové skupiny Hubert Macháně Tomáše Hajíčka (zpěv, bicí) do trash-metalové skupiny Veteš - Pavel Zadražil (kytara) Petr Slavík (basa), Jan Zrůst (bicí). Cca po měsíci zkoušení nastupuje Petr Paulus (druhá kytara). Pár měsíců na to vydává skupina debut s názvem Ratata u firmy Monitor.

1993

probíhá turné s kapelou Debustrol a Kabát. Kapela se dále objevuje na CD výběrech Ultrametal 1-3, 13 fláků od Kaťáků atd. Dále skupina koncertuje a připravuje materiál na další desku.

1996

Krucipüsk nahrává druhé CD s názvem Cirkus dneska nebude ve stejném obsazení u firmy Monitor. K tomuto CD skupina jezdí velké letní festivaly atd.

1997

Tomáš Hajíček mění sestavu celé skupiny za účelem dalšího vývoje. Post kytary zaujímá Aleš Makyta (ex King Size), bicí nástroje Tomáš Marek (spousta libereckých skupin) a místo basy mají Sequencer. Po pár měsících zkoušení hledají baskytaru. Hraje s nimi např. Cizák (ex Debustrol), Peknuša (Drobný za bůra a Salomon Bob a další) a posledním který zůstává na tomto postu je Karel Adam (ex Vitacit, Citron, Kreyson)

1998

Skupina nahrává CD Bigada bigada baby, které vychází u firmy Popron a s níž objíždějí koncertní podia.

1999

se Hajíček loučí s kytaristou Alešem Makytou a jeho místo obsazuje Robin Davídek (ex Motorband, Vitacit). Po pár měsících odchází bubeník Tomáš Marek k Lucii a na jeho místo přichází Pepa Cigánek (ex Habera, Dodo Doležal, Wain)

2000

místo bubeníka obsazuje Daniel Hafstein (ex.Mewa, Kreyson, Vitacit, Motorband, Brichta). Po třech měsících se loučí a zůstává věrný své domovské kapele Mewa a post bubeníka zaujímá liberecký Vojta Douda (ex Black Cat)

2001

Jedou tour s Divokým Billem, hned poté s kapelou Doga a objíždí festivaly.

2002

Skupina vydává nové CD s názvem 4 u firmy Sokol Power Voices. V červnu 2002 opouští kapelu R.Davídek a K.Adam. Post kytary obsazuje René Rypar (ex Eleison, nyní Support Lesbians) a baskytara Jarin Janek (ex Eleison, nyní Benedikta). Manažerskou firmou se jim stává Pink Panter.

2002-03

Skupina vydává páté CD s názvem Druide! opět u firmy EMI-Monitor, vzápětí vyjíždí na celorepublikové turné s kapelou Kabát s průměrnou návštěvností 15000 posluchačů. Poté opět koncertuje na všech tuzemských velkých i malých festivalech.

2005

René Rypar odchází do Support Lesbians a jeho místo zaujímá Jarmut Gabriel (ex Mewa). Dále koncertují cca 90 koncertů ročně. Po půl roce odchází Jarin Janek do domovské skupiny Benedikta a střídá ho slovenský baskytarista Maťo Ivan (ex BSP, Chameleón). Koncertují a pomalu připravují materiál pro další CD.

2006

Po vzájemné dohodě odchází Maťo Ivan, post baskytary zaujímá Milan Cimfe (Studio Sono, One Season Band Michala Pavlíčka).

Kapela má konečně svého vlastního zvukaře Stanislava Urbana.

2007

Krucipüsk točí CD s názvem Ahoj ke kterému jede první samostatné turné.

V listopadu pak vychází první DVD Pardon, které bylo natočeno při křestu CD Ahoj v ROXY.

2008

Přichází velká posila Krucipüsku v podobě Máry Haruštiaka, který dřívě působil v kapelách Five O´Clock Tea, Dymytry, Chameleon a Victoria.

2009

Kapela vydává nové CD Amen ke kterému jede úspěšné stejnojmenné tour.

2010

Tomáš Hajíček vydává svůj sólový debut Kocour v Troubě.

2012

Na rakovinu umírá dlouholetý manager kapely ,úžasná žena a velká láska TxHx Ivuška Buková. Děkujeme za vše, nezapomeneme a čest její památce:-(

Máru Haruštika nahrazuje Richard Scheufler (King Size, Scheufler project). Kapela natáčí CD a LP Rodinnej diktát a s tímto počinem, který vychází 1.11.2012, vyráží na další tour.

2013

Práce je lék.....

1.11.2013 vychází CD+LP Boombay a kapela již tradičně vyráží na stejnojmenné tour po ČR, tentokrát jako support veze Who Killed Marylin a Backfist.

2014

Koncerty, festy, natáčení,festy, premiéra a sem tam na chvíli volno.

Na rakovinu umírá celoživotní přítel a grafik kapely Marcel Panzer Musil. Velké díky kámo a měj se fajn:-( Čest jeho památce.

Tomáš Hajíček dostává hlavní roli ve filmu BURÁCENÍ Česko-Americké produkce režiséra a fotografa Adolfa Zíky, kde hraje po boku slavných herců jako je Oldřich Navrátil, Shantal Poullain, Vica Kerekes, Jana Kolesar,Richard Müller,Vladimír Javorský a další. Tak že mezi koncerty,  kterých je jako obvykle hojost, natáčí a v prosinci 2014 má film premiéru v pražských kinech.

2015

S kapelou se loučí baskytarista Richard Scheufler a nastupuje mladý bassmann Jirka Zika. Kapela jede a jede opět přehršel koncertů a festivalů ke svému jubileu 25let, a připravuje nové, již 10.řadové CD+LP s názvem "TINTILI VANTILI" s obblíbeným datem vydání 1.11., což je datum založení Krucipusk, pouze o 25let starší:-)

2017

Krucipüsk vydává 1.11.2017, ve stejné sestavě, své 11 CD s latinským názvem "Sine Amore Nihil" ( Bez lásky není nic). Na LP vychází tato nahrávka, která čítá 11 nových písní, v druhé polovině listopadu 2017. Kapela vyjíždí na stejnojmenné tour, čítající 11 koncertů do konce roku 2017 a 14 koncertů v zimě a na jaře 2018, po velkých městech Čech a Moravy. Slavnostní křest tohoto alba se odehrává 9.12.2017 v pražském Paláci Akropolis.

Po závěrečném koncertě tour 2017 v Jablonci nad Nisou 16.12.2017,  ohlašuje Tomáš Hajíček tiskovou zprávou ukončení spolupráce s Jaroslavem Gabrielem, Vojtěchem Doudou a Jiřím Zikou.

27.12. a 28.12.2017 probíhá konkurz na posty bass a guitar, na který se přihlásilo 37 zájemců. Tomáš Hajíček dává možnost vybraným 4 zájemcům o bass a 4 zájemcům o guitar post.  Za bicí nástroje usedá Tomáš Hajíček j.r.

28.12.2017 večer je rozhodnuto. Na místo bass nastupuje Pepa Křeček(  Sullen, Satira Regula, Metro, Střemhlav)a na guitar Matěj Čejchan ( Satira Regula, Utopia, Projekt, Metro, Killerpanda,Střemhlav)

2108

od poloviny února vyráží kapela v novém obsazení na jarní tour "Sine Amore Nihil" ( Bez lásky není nic). Od května do září jsou hosty, jako již tradičně, všech dobrých festivalů .